LOVE

„Minden 'rohadék' pasihoz kell egy nagyon sérült nő is. Egy lelki mosogatórongy” – beszélgetés egy sokat látott szinglivel

„Olyan ütést kaptam, hogy lezuhantam az ágyról. A fejem koppant a padlón. Kábultan felnéztem, és csak annyit mondtam: ne haragudj."
Sassy - sassy.hu
2022. június 28.


Megosztom
Link másolása

– Idegesítenek? Miért? – kérdeztem.

Zöldesbarna tekintete higgadtan állta az enyémet.

– Sok olyan nőről írsz, akiket agyongyötörnek a férfiak. Valahogy az jön le, hogy minden férfi szemét. Megy a nyavalygás ezerrel. Én meg úgy szeretném megrázni ezeket a nőket: "Most mit hisztizel? Nem, drágám. Te vagy egy mosogatórongy, akivel bárki felmoshatja a padlót."

Leültem egy padra, ledobtam magam mellé a tappancsmintás pórázt:

– Mi vagy te? Pszichológus? Vagy ex-mosogatórongy?

Ezen jót mulatott.

– Az utóbbi.

Mellém ült, és duruzsolni kezdett. Mintha egy meghitt barátnője lennék, akinek most meggyón. Nagyon szép, dallamos hangja volt.

– Bocs, hogy itt osztom neked az észt, de ha azt sulykolod, hogy a nők áldozatok, a pasik meg többnyire nárcisztikus, szociopata hiénák, azzal pont egy özönvíz előtti sztereotípiát erőltetsz.

– Én csak azt írom le, amit nekem mesélnek.

– Hát akkor talán ideje lenne azt is megírnod, hogy minden “rohadék” pasihoz kell egy nagyon sérült nő is. Igen, lelki mosogatórongy, vagy “szeretetkurva”. Ez a szó nagyon tetszik Csernustól.

– Ez nekem áldozathibáztatásnak hangzik.

– Azért nem vagy hibás, ha egyszer áldozat leszel. De ha sorozatban azzá válsz, arról már te is tehetsz. Én húsz évig nyomtam ezt az áldozat-ipart, tudom, miről beszélek. Az első nagy szerelmem például vert. Azt se tudom, miért kaptam az első pofont. Nem vettem észre, mikor lendült meg a keze, csak azt, hogy felállt, és olyan ütést kaptam, hogy lezuhantam az ágyról. A fejem koppant a padlón. Kábultan felnéztem, és csak annyit mondtam: “Ne haragudj.”

– Te kértél bocsánatot tőle?

– Ja, ja. Pedig nem volt szadista gyerekkorom, vagy ilyesmi. Apa soha nem ütött meg, engem se, a nővéremet se. Csak ha valami nem úgy volt, ahogy ő akarta, hetekig nem állt szóba velünk.

– Aha...

– Oké, nem mondhatnám, hogy fullra feltöltött szeretet-aksikkal vágtam neki az életnek, soha nem is voltam valami szép, rögtön elsőre jött a pofozós pasi is... Aztán valahogy belesimultam ebbe a szerepbe. Hogy nekem csak az jár, ha megaláznak, kihasználnak, meg hülyére vesznek.

– Azt mondod, húsz évig?

Most néztem meg először figyelmesebben az arcát. Sminktelen volt, nyugodt, mint egy tiszta vizű tó. És szerintem szép. Olyan rejtőzködően, Juliette Binoche-osan szép. Most úgy tűnt, kicsit szégyelli magát.

– Mondjuk inkább tizenhét-tizennyolc. Nem vagyok büszke rá. Olyan voltam, mint egy kóbor kölyökkutya, aki minden palihoz odament, esdeklőn nézett rá a nagy szemeivel, csóválta a farkát, és könyörgött: fogadj örökbe, léccci!!! És ezt a ragadozó típusok marhára megérzik ám. Volt nárcisztikus, aki annyira agyongyötört, hogy negyven kilóra fogytam. Csak az engedélyével mehettem el otthonról, a fizetésemet az ő számlájára kellett utalnom. Volt számtalan válófélben lévő lelki roncs, aki egyfolytában az exe meg a gyerekei után nyavalygott. Engem meg siratófalnak, önbizalomépítő szexpartnernek, ingyen házvezetőnőnek és/vagy bébiszitternek használt.

Én meg egyfolytában kapaszkodni akartam valakibe, úgy éreztem, a szívemet-lelkemet beleadom a kapcsolataimba, de néhány kellemes napot, talán hetet leszámítva csak gyomorgörcsöt, fájdalmat és csalódást kaptam cserébe. Önkínzás volt. És iszonyú fárasztó.

– De hát akkor miért csináltad, az istenért?

– Na ez az a kérdés, amit így körülnézve szerintem nagyon sok nőnek fel kellene tennie magában. Könnyű kérdés, mégis az egyik legnehezebb. Nekem is csak harmincöt körül sikerült szembesülni vele.

– Akkor megvilágosodtál?

– Ja, de nem ment ez olyan nagy csinnadrattával. Megint valami balhés válással küszködő férfival nyűglődtem. Tejberizst főztem a konyhában, és hallgattam, ahogy a feleségével veszekszik telefonon. Átszűrődött a nappaliból, ahogy szinte minden mondatát azzal kezdi, még dühében is, hogy “Jucuskám, szívem...”. A konyhaszekrényemen van egy nagy tükör, belenéztem. Láttam, ahogy kavargatom a rizst, életem párja meg közben “Jucuskám-szívemezik” egy másik nőnek, aki mellesleg megcsalta és kidobta őt. És akkor azt mondtam magamnak: Te teljesen hülye vagy?

Drámai csönd... jött volna, ha Pável nem épp ekkor dönt úgy, hogy begörnyedve odakakil a pad mellé. Úgyhogy inkább röhögtünk. Megvakargattam Pável jellegzetes, álló pincser-fülét.

– Aztán mit csináltál? – kérdeztem.

– Hát én egy ilyen coach-hoz mentem el. Tudom, sokan kuruzslásnak tartják. Én a neten találtam rá, fiatal csaj volt. Gondoltam, kiadom magamból ezt a sok lelki trutyit, meg talán arra is rájövök, mit csinálok rosszul.

– És segített?

– Abban igen, hogy végre találkoztam egy olyan nővel, akinek volt önbecsülése. És aki nem ítélt el azért, hogy még se férjet, se gyereket nem tudok felmutatni, elakadtam ezeknél az öngyötrő, önismétlő köröknél.

– Önismétlő...

– Igen, ez egy fontos szó. Nehéz volt bevallani, de a sok elfuserált kapcsolatomban mégis csak egy közös nevező volt: én. Én választottam ezeket az eleve reménytelen eseteket, egymás után, újra és újra, mániásan. Egy sérült nő a sérült pasikat vonzza, a normálisakon átsiklik a szeme.

Egy egészséges lelkű nő viszont sérültekkel általában nem kezd. Már az első randin max a kávéját issza ki, és tiplizik, de legkésőbb pár hét után leradarozza a vészjeleket. Egy egészséges nő tud jól választani.

– De te mitől vagy ilyen sérült?

– Voltam. Amúgy meg tudja a fene. Az érzelmileg hideg, elérhetetlen apám például pont elég. Vagy az, hogy mindig rondának hittem magam. Vagy az első srác, akit imádtam, és ugye pofozott. Talán születési rendellenesség (nevetett). A lényeg, hogy rossz kódok, zéró önismeret, megfelelési kényszer, nulla önbizalom. És máris lelki mosogatórongy vagy, akár egy életen át.

– És hogy sikerült ebből kijönni?

– Évek alatt. A coach azt javasolta, hogy először is “jöjjek le a szerről”, tehát álljak le a pasizással. Meg kellett tanulnom egyedül maradni. Munkám, lakásom volt, ez nem okozott gondot, de a csönd...az, hogy nincs kinek főzni, este odasimulni hozzá a kapanén. Hogy nem pittyeg naponta többször a telefonom, nincs, aki üzen...erről szerintem nehezebb volt leszokni, mint egy heroinistának. De ha egyedül maradsz magaddal, muszáj kitalálnod dolgokat, amiket szeretsz, meg lefoglalnak. Akkor jött a jóga, meg örökbe fogadtam Pávelt. Mindig szerettem volna kutyát. Az egyik kolléganőm egyszer meghívott egy balettre, volt egy szabad jegye, na, arra nagyon rákaptam. Beleszerettem a balettbe, gyakran járok. Igen, téglánként építettem fel magamat, mint egy kőműves a házat. De lenyugodtam, lett egy kis tartásom, kezdtem rájönni, mit, hol cseszhettem el...és lassan kitisztult a véremből az a szörnyű, ideges, görcsös kapaszkodási kényszer. A szeretetkoldulás.

– Hm. És most mi van?

– Most harmincnyolc vagyok, és igen, egyedül, de egy ideje próbálok ismerkedni. Főleg online. Nem volt valami sok randim, egy pasival egy hónapig találkozgattam, de amikor észrevettem, hogy minden huszonéves kiscsajt feltűnően stíröl, akkor is, ha velem ül egy kávézóban, szépen elbúcsúztam tőle. Nem kell már nekem az ilyen.

– Ne haragudj, de nem lesz ennek a vége totális bezárkózás? Egyáltalán, hiszel még abban, hogy léteznek rendes, normális férfiak? Ennyi fiaskó után...

– Hát persze, hogy hiszek. És nem várok csodát. Tudom, hogy ebben a korban már sokan elváltak, csalódtak... de akkor sem leszek többé mosogatórongy.

Kompromisszumot kötök, de csak mértékkel. És kizárólag akkor leszek együtt valakivel, ha az nekem is jó. Ebből nem engedek. Most már nekem is vannak radarjaim, felismerem, ha valaki gázos. Gyógyulófélben vagyok.

Felállt, rákapcsolta Pávelre a pórázt, már hűvösödött. Körülnéztem a tacsim után, aztán csak annyit mondtam:

– Nem voltál te beteg.

Most kicsit szomorúnak tűnt.

– Akkor talán a világ az. Na, megyünk.

Távolodtak az úton, a vékonyka, kapucnis alak, meg a hűséges kis fekete pincser. Nem tudtam eldönteni, hogy egy olyan nőt látok, aki – divatos kifejezéssel élve – megtalálta önmagát, vagy épp ellenkezőleg. Elvesztette.


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


LOVE
A hűtlenség új formája zúzza szét a kapcsolatokat - és a férfiaknak nem fog tetszeni a válasz
Sokak szerint ez pont olyan, mint a megcsalás.

Megosztom
Link másolása

Egy perth-i nő egyetlen kattintással rúgta ki a pasiját: amikor rájött, hogy a srác előfizetett egy népszerű pornós OnlyFans-oldalára, azt mondta, ez pont olyan, mint a megcsalás. És úgy tűnik, ezzel nincs egyedül.

Egy friss felmérés szerint az emberek többsége is úgy gondolja, hogy

ha a párjuk erotikus/pornográf képeket és videókat nézeget, azzal átlépi a hűség határát.

A kérdést a Great Aussie Debate című országos felmérés boncolgatta, amelyben több mint 54 ezren vettek részt – és nem csak a házárakról vagy a bevásárlásról mondtak véleményt, hanem többek közt az OnlyFansről is.

A válaszadók 50 százaléka szerint az ilyesmi egyértelműen megcsalás,

míg 42 százalék azt mondta: attól függ, milyen kapcsolatot alakít ki a user és a tartalomgyártó. Csupán 8 százalék véli úgy, hogy az OnlyFans része lehet egy párkapcsolatnak.

„Nem kérek a haverjaidtól meztelen képet, te se kérj más nőktől”

Az egyik legismertebb ausztrál OnlyFans-modell, Maddi Miller, havonta közel 19 ezer dollárt keres, mégis azt mondja, vannak határok, amiket ő sem lép át.

„Nagyon fontos a bizalom.

Én is kidobtam az exemet, miután lebukott, hogy más nőkről nézeget pucér képeket miközben mellettem feküdt az ágyban”

– mondta a news.com.au-nak.

Miller szerint más lenne a helyzet, ha a fiú őszintén beszélt volna róla, de nem ez történt.

„Több olyan nőre még elő is fizetett, akiket személyesen ismerek.

Ez árulás volt. Nem kértem a haverjaitól meztelen képeket – ő miért érezte úgy, hogy ezt megteheti más nőkkel?”

A 20 éves nő szerint a történtek után hosszú időre megingott az önbizalma és a bizalma is másokban. Hozzátette: fiatal, független nőként gyakran találkozik olyan férfiakkal, akik nem tisztelik a határait – különösen, ha tudják, hogy ő az OnlyFansből él.

„Attól még, hogy ez a munkám, nem jelenti azt automatikusan, hogy neked bármit szabad.”

A nők végre szigorúbbak

A kutatás szerint a nők 61,3 százaléka szerint a partner pornóhasználat egyértelmű megcsalás. A férfiaknál ez az arány jóval alacsonyabb, mindössze 35,5 százalék gondolja így. Ehelyett 46,1 százalékuk szerint ez inkább attól függ, milyen a kapcsolat a user és a tartalomkészítő között.

A felmérés utolsó részében a lap megszólaltatott néhány „utcai véleményt” is. Egy nő szerint az egész attól függ, milyen jellegű tartalomra fizet elő valaki, míg a barátnője azt mondta: az is számít, ha pénzt költ rá a pasi.

„Ha fizetsz érte, beszélgetsz vele, sőt talán még flörtölsz is – az bizony megcsalás.”

Egy megkérdezett férfi szerint nem megcsalás, de mégiscsak tahó húzás:

„Ha öt éve együtt vagyok valakivel, és ezt csinálja? Az nagyon durva. De ha friss kapcsolat? Akkor inkább viszlát.”


Megosztom
Link másolása

LOVE
A Rovatból
11 kifejezés, amit azok a férfiak használnak, akik még kapcsolatban vannak, de már kifelé tekintgetnek
Ezek a kifejezések mindent elárulnak, még akkor is, ha elsőre ártatlannak tűnnek.

Megosztom
Link másolása

Amikor valaki fejben már kilépett a kapcsolatából, annak azonnal érezni a nyomát a kommunikációjában is – még akkor is, ha elsőre csak ártalmatlan feszültségnek tűnik.

Van néhány visszatérő mondat, amit a férfiak gyakran használnak, amikor fizikailag még melletted vannak, de érzelmileg már rég leléptek.

A mondatok általában monoton, félvállról odavetett, érzelemmentes hangon hangzanak el – nem feltétlenül kegyetlenek, de minden érzelmi elérhetőséget nélkülözve.

Ha pedig ezeket a mondatokat semmilyen kedves, jóvátevő gesztus nem követi, az elég biztos jele annak, hogy az illető már kiszállt a kapcsolatból, csak még nem meri hangosan kimondani.

Íme az a 11 mondat, amit a férfiak akkor használnak, amikor már csak a testük van jelen.

1. „Csak fáradt vagyok”

A kapcsolatból érzelmileg már kiszállt emberek gyakran a fáradtságot dobják be mentségként, hogy elkerüljék a valódi kapcsolódást.

A fáradtságra hivatkoznak, miközben valami sokkal mélyebb dologról van szó. Amikor egy férfi fejben már máshol jár, nem akar érzésekről beszélni.

Ezért inkább a „kimerült vagyok” vonalat tolja, hogy csak felszínes csevegésre kelljen szorítkoznia.

Egy tanulmány szerint, amikor valaki ki akar szállni egy kapcsolatból, mindent megtesz, hogy pszichológiai távolságot teremtsen közte és a párja között – így próbálja enyhíteni a kellemetlenséget, hogy még benne van valamiben, amit már nem akar.

2. „Muszáj most erről beszélnünk?”

Ez a kérdés elég árulkodó. Ha valakit már nem érdekel a kapcsolat fenntartása, kerülni fog minden érzelmes témát.

Mark Travers pszichológus szerint az ilyen férfiak szinte soha nem adnak egyenes választ: ha megkérdezed, hogy milyen napja volt, élvezi-e a vacsorát, vagy mit gondol a közös tervekről, kitérő, lelketlen válaszokat adnak.

Már nem akarnak energiát fektetni a kommunikációba – mert nem érdekli őket a közös jövő.

3. „Túlreagálod”

Ahelyett, hogy őszintén kimondaná, hogy már nem érdekled, inkább eléri, hogy a te érezd magad túl érzékenynek vagy problémásnak. Így nem neki kell vállalnia a felelősséget.

Ez a mondat a gázlángolás (gaslighting) egyik formája: elülteti a kételyt a partner fejében, és eltéríti a figyelmet a saját érzelmi hiányától.

Jamie Cannon mentálhigiénés szakértő szerint az ilyen emberek alapvető stratégiája, hogy elkerüljék a felelősségvállalást, még a mindennapi viselkedésükben is.

4. „Én ilyen vagyok”

A férfi egyszerűen a személyiségére hivatkozik, hogy megmagyarázza, miért nem akar változni vagy dolgozni a kapcsolaton.

Nem hajlandó valódi beszélgetést folytatni a megváltozott viselkedéséről.

William Berry pszichoterapeuta szerint, amikor valaki azt mondja: „Én ilyen vagyok”, valójában annyit mond: „Nincs kedvem változni”.

5. „Nem tudom, mit akarsz tőlem”

Ha a nő megkérdezi, miért lett érzelmileg elérhetetlen a párja, a férfi gyakran ezzel hárítja el a beszélgetést. Ez azt sugallja, hogy a nő igényei túlzók vagy jelentéktelenek.

Egészséges kapcsolatokban az egyik fél igényeit meghallgatják, még akkor is, ha azok nem könnyen teljesíthetők.

De ha valaki már menni készül, elveszíti az érdeklődését a másik igényei iránt is.

6. „Nem kértelek, hogy ezt megcsináld”

Amikor valaki érzi, hogy a párja eltávolodik, gyakran próbálja kedvességekkel és extra figyelemmel visszahódítani.

De ha a másik érzelmileg már nincs jelen, még egy szimpla „köszönöm” helyett is csak ennyit ad: „Nem kértelek erre”.

Ez az érdektelenség világos üzenet: nem számít már, mit teszel.

7. „Túl sok minden jár a fejemben”

Ez a mondat egy jól bejáratott fal, amivel a férfi elzárkózik az érzelmi intimitás elől. Arra hivatkozik, hogy túlterhelt, anélkül, hogy bármilyen konkrétumot megosztana.

Ez a kifogás lehetővé teszi, hogy kerüljék a konfliktust és a mélyebb beszélgetéseket – miközben a partnerük reménykedik, hogy talán csak átmeneti kimerültségről van szó.

8. „Én csak nyugalmat akarok”

A „nyugalmat akarok” általában azt jelenti: nem akarok vitázni, nem akarok megoldani semmit, egyszerűen nem érdekel már semmi eléggé ahhoz, hogy próbálkozzak. Az emberek sokszor úgy védekeznek az érzelmi fájdalom ellen, hogy egyszerűen kivonulnak a kapcsolatból.

Ez nem béke – ez feladás.

9. „Itt vagyok, nem?”

Egy kapcsolat több annál, minthogy fizikailag jelen legyél. De amikor egy férfi csak ennyit mond, valójában azt közvetíti:

„Megteszem a minimumot, és ennyi legyen elég.”

Ha valaki már nem kommunikál, érzelmileg eltávolodik, és nem mutat érdeklődést a közös jövő iránt, akkor fizikailag ott lehet – de valójában már nincs ott.

10. „Te jobbat érdemelsz”

Elsőre nemes mondatnak tűnik, de csúnya csapda. Ahelyett, hogy kimondaná: „Már nem érzek úgy, ahogy kellene”, inkább átadja a döntést a másik félnek.

Ari Eastman író szerint, amikor valaki azt mondja, hogy „te jobbat érdemelsz”, valójában azt üzeni: „nem vagyok hajlandó megadni, amit megérdemelnél”.

Ezzel nagyjából arra biztat, hogy gyorsan keress valakit helyette, mert ő nem lesz már itt soká.

11. „Csinálj, amit akarsz”

Ez már a cinikus fázis. Ha egy férfi ezt mondja, az azt jelenti: nem érdekli, mit csinálsz, nem számítasz neki többé.

Egy érzelmileg elkötelezett férfi törődik a partner döntéseivel, életével.

Aki már menne, az nem kérdez, nem törődik veled, nem érdekled, mert nem érzi magát érintettnek.

Az ő jövőképében te egyszerűen nem vagy benne.

Via Yourtango


Megosztom
Link másolása


LOVE
Mennyi az ideális számú szexuális partner? Egy tanulmány kiderítette, de az eredmény téged is meg fog lepni
Hány emberrel feküdtél le eddig? Van egy szám, aminél már senki nem ítél el

Megosztom
Link másolása

Egy friss tanulmány szerint létezik egy úgynevezett „ideális szexuális múlt” – egy szám, ami fölött már jön a fújolás, alatta meg a sajnálkozás. És nem, még mindig nem ugyanaz a szám érvényes a férfiakra és nőkre.

A kutatást a Social Psychological and Personality Science című folyóiratban publikálták, és azt vizsgálta, hány korábbi partner az, amit a társadalom még okésnak tart.

A helyzet az, hogy az emberek sokkal konzervatívabbak, mint gondolnánk – és persze egyáltalán nem ugyanúgy ítéli meg a nőket és a férfiakat.

Ha pasi vagy, a társadalmilag elfogadható szám életed során 4-5 partner, és ebből maximum 2-3 lehet futó kaland. Az első akciózásra ideális életkor férfiaknál 18 és 20 év között van.

A nőknél szigorúbb a helyzet: nekik 2-3 partner a még elfogadható, ezen belül is maximum 1-2 lehet laza kapcsolat.

Náluk az első alkalom ideje korábban jön el, általában 16-18 évesen – írja az eredmények alapján a Vice.

Hogy miért pont ezek az ideális számok? A kutatók szerint a társadalom kevesebbet ítélkezik azok fölött, akik nem túl aktívak. Ahogy ők írják:

„Vannak hasonlóságok és különbségek is a férfi és női szexualitás társadalmi megítélésében. Azonban

ellentétben a szokásos feltételezésekkel, a mérsékelt, és nem a nagyon alacsony vagy extrém magas aktivitás a leginkább elfogadott mindkét nem esetében.”

Vagyis: aki középen marad, azt nem piszkálják.

Csakhogy itt jön a csavar: egy másik kutatás szerint

az átlagos amerikai 14 emberrel feküdt le életében, ami ezekhez az „ideális” számokhoz képest már-már botrány.

A kutatást a Talker Research végezte a szexjátékipar egyik nagyágyújának, a LELO-nak a megbízásából.

A németországi felmérés több mint 340 résztvevőt kérdezett meg arról, hogyan ítélnek meg egy 25 éves fiatal felnőttet a szexuális előélete alapján.

A kutatás azt is kimutatta, hogy a férfiakat sokszor amiatt nézik le, mert „nincs elég skalpjuk”, vagyis a teljesítménykényszer még mindig él és virul.

A nőket viszont még mindig a „túl sok partner” miatt szégyenítik meg, mintha 2025-ben nem lenne már lejárt lemez ez az egész kettős mérce.

Tavaly ősszel készült egy másik felmérési is, amelyből kiderült, hogy az amerikai párok negyede még mindig titkolja a pontos számokat a partnere elől. A 2000 résztvevő bevallása alapján

sokan nem árulják el, hogy pontosan hány emberrel volt szexuális kapcsolatuk a jelenlegi partnerük előtt:

* 26% soha nem mondta el a tényleges számot,

* 16% pedig direkt kevesebbet mondott, amikor rákérdeztek.

* 60% szerint egyszerűen nem kérdezték meg őket,

* míg minden kilencedik ember azt gyanítja, hogy a párja is hazudik róla.

És a legjobb: bár a szinglik 83%-a állítja, hogy gond nélkül bevallaná az igazságot, mindössze 62% az, aki valóban tudni is akarná, hogy a másik pontosan hány emberrel feküdt le.


Megosztom
Link másolása


LOVE
Ez a mondat az, amit minden nő hallani akar egy férfitól – és nem, nem azt, hogy „szeretlek”
Nem drámai, még csak nem is romantikus a klasszikus értelemben.

Megosztom
Link másolása

Nem, nem az, hogy „Imádlak”. Nem is a „Gyönyörű vagy”. És nem a „Menjünk vásárolni!” - még csak az sem, hogy „Hogy van anyukád?”. Ezek mind kedves mondatok, sok nő örömmel hallja őket, de önmagukban nem ezek azok a szavak, amiktől az ember lánya elolvad.

A pszichológusok szerint a legvonzóbb mondat, amit egy férfi egy nőnek mondhat, ez: „Majd én intézem.”

Ez a három szó simán, magától értetődően hangzik el – és olyan erőt és biztonságot ad, amitől az, aki hallja, rögtön el tud lazulni. Nem harsány, nem hősies, nem teátrális – épp ellenkezőleg.

Pont azért működik, mert egyszerű, mégis mélyen gondoskodó.

Ez a mondat sokkal többet jelent annál, amit elsőre kihallani belőle: azt üzeni, hogy „Átveszem a dolgot. Megoldom. Te addig csak legyél. Most én jövök.” És ez – ha őszinte és utána a férfi meg is csinálja amit ígért – komoly hatással tud lenni arra, aki hallja. Olyan, mintha valaki végre átvenné a felelősséget, a terhet, a feladatot – de nem azért, mert kell, hanem mert akarja.

De hát ma már minden nő önálló, nem?

A mai világban a nők függetlenek, erősek, önállóak – és ez jó. Sőt, szükséges. Generációkon keresztül tanultuk és tanítottuk, hogy egy nők is képes mindenre, amire egy férfi – és ez alapvetően helyes. De ez az üzenet sokszor elnyomott egy másik, finomabb igazságot: hogy

a párkapcsolatokban nemcsak az számít, mihez van jogunk, hanem az is, hogy mire vágyunk egymástól.

És ebben lehet különbség. Van, aki biztonságra vágyik, van, aki azt szeretné érezni, hogy gondoskodnak róla – más meg azt, hogy gondoskodhat. És ezek az igények nem mindig nemhez kötöttek, de nagyon is valósak.

Egy ölelés, két világ

Amikor két ember megöleli egymást, nem biztos, hogy ugyanazt élik át közben. Az egyikük talán erőt érez – azt, hogy védelmezni tud, jelen tud lenni. A másik pedig pont azt, hogy lazíthat, nem kell erősnek lennie, egy pillanatra megpihenhet.

Mintha két külön világból érkeznének, és ebben az egy ölelésben találkoznának. És ez a találkozás akkor a legtökéletesebb, ha valaki ki is mondja: „Majd én intézem.”

Energia és figyelem

Ez a dinamika nem csak férfi-nő viszonylatban működik. Ezek az energiák nem a biológiához, hanem a szerephez és kapcsolódási módhoz kötődnek. Van, hogy ez felcserélődik, van, hogy állandó – a lényeg az egyensúly.

Az a három szó – „Majd én intézem” – nem hatalmi játszma. Nem uralkodás. Nem azért erős, mert hangos, hanem mert csendes és biztos.

Mert jelenlétet jelent. Figyelmet. És igen, szeretetet is.

Amikor valaki ezt kimondja, és utána valóban meg is teszi amit vállalt, akkor nemcsak a problémát oldja meg – hanem kapcsolatot is épít. És az ilyen mondatokra sokkal tovább emlékezünk, mint bármilyen nagy gesztusra.

Via Yourtango


Megosztom
Link másolása