LOVE

Tabutéma a „tarsolyban tartás” jelensége: ez a titkos B-terv a legtöbb párkapcsolatban?

A „tarsolyban tartott ember” jelenség egy nagyon valós, de gyakran tabuként kezelt témát feszeget, amikor valaki érzelmi hiány miatt titkos kapcsolatot tart fenn, lehetséges pótlékként a meglévő kapcsolatában.

Megosztom
Link másolása

Meglepő, de egy ilyen rejtett figura szerepe, nem mindig a hűtlenség szimbóluma, sokkal inkább egy belső űrre adott válasz vagyis inkább tünet, mint ok. Szakértőnkkel, Miller Gertrúd párkapcsolati tanácsadóval ezt beszéljük át, miért lehet valakinek tarsolyban tartott kapcsolatai.

- Mikor üti ez fel a fejét a kapcsolatban?

- Igazából lényegtelen, hogy férfiakról vagy nőkről beszélünk, mindkét nemnél megvan ez a tarsolyban tartás-jelenség. A nők esetében valószínűsíthetően akkor fordul ez elő, amikor nem érzi magát biztonságban a kapcsolatában, és lelki bizonytalansága miatt késztetést érez arra, hogy valakihez kapcsolódjon, akár szexuális, akár lelki okok miatt. Ez gyakran félelemből történik. Ennek a félelemnek a mozgatója főleg a magánytól való félelem, az érzés, hogy mi lesz ha vége lesz a kapcsolatnak, így ha vége lehet, akkor inkább legyen valakije, aki ott van baj esetére.

Sokan nem érzik ennek a súlyát, mert „nem történt semmi”, viszont az, hogy valakivel megosztod a lelked, amit a társaddal már nem tudsz, azt elmozdulásnak nevezhetjük.

Az őszintétlenség a kapcsolat biztonságát gyengíti meg.

- Kik kerülhetnek bele a tarsolyba és miért?

- Általában azok, akikből nem lett az a nagy-nagy szerelem, vagy nem ért be a kapcsolat, vagy pont azért került tarsolyba, mert emlék és valamire azért mégis jó, sose lehet tudni alapon, ha ló nincs, szamár is jó, ahogyan a mondás tartja.

Az is gyakori, hogy nem zárták le a korábbi kapcsolatot,

csak eltávolodtak, és elváltak ugyan az útjaik, de nem törölték ki egymást az életükből. Ez lehet egy korábbi keserédes szerelem szívbemarkoló emléke, a se veled se nélküled kapcsolat lezáratlansága, ami miatt nyitva az út egymáshoz, de persze titokban, amiben lehet olyan érzés, hogy valami összekapcsol.

- Milyen veszélyeket hordoz ez?

- Sok nőnek van ilyen típusú kapcsolat-maradványa, bár erről senki nem beszél szívesen, erősen titkoljuk. Érdemes megnézni, hogy valaki milyen gyorsan talált új párt magának egy szakítás után. Valószínűleg az is benne lehet, hogy a tarsolyból képes választani.

Ebben a felállásban játszmák és érzelmi zsarolás is jellemző lehet,

amikor valakit nem engedünk el teljesen, amiben természetesen a másik fél is ludas, ha ragaszkodik és akarja, tehát vissza-visszarántják egymást, bár ez nem szolgálja egyikük érdekeit sem.

A talonban lévőnek bármikor lehet üzengetni, mert tudjuk, hogy mire számíthatunk tőle, hogyan fog reagálni, vélhetően támogat is majd minket érzelmileg, legalábbis úgy tesz, mintha megértene.

Mivel ez a személy ismerős, olyan húrokat penget, amit hallani szeretnénk, de a kérdés, hogy ki manipulál kit.

Lehet elhagyott régebbi szerelem, akiben elfojtott emiatt a harag, a meg nem bocsátás, féltékenység, de SMS-ekben, üzenetekben, vagy akár rövid találkozókan biztos, hogy a jobbik arcát mutathatja, és megtéveszthet.

- Miért tart lezáratlan kapcsolatokat valaki?

- Érzelmileg instabil állapotban elképzelhető, hogy egy nő szükségesnek érzi, hogy valaki külső biztonságot adjon, vagy csak hogy bókoljon, flörtöljön vele, ha már a kapcsolatában ezt nem képes elérni.

Még az sem biztos, hogy szeretőnek kell neki az illető, csak érzetileg gondolja biztosításnak,

örül, hogy akad, akivel beszélgethet, akinél azt érzi, hogy érzelmileg is kapcsolódtak.

Mondjuk egy hosszú párkapcsolatban már eltávolodhatnak egymástól a párok, kevesebb az udvarlás, a bók, és emiatt egy másik személytől akarja megkapni, ha ez otthon nem sikerül.

Ha így akarja felfrissíteni az érzelmi életét valaki, leggyakrabban semmi komoly szándék nincsen.

A szürke hétköznapok problematikája miatt érdemes pártanácsadóval megbeszélni, ha ez a gond felmerül. Amikor egy nő érzelmileg sérült, kiszolgáltatott, akkor belecsúszhat abba, hogy más férfiakkal oszt meg az életéből belső dolgokat, ami magányügy lenne.

- Milyen személyiség, aki ebbe belelép?

- Az elköteleződéstől való félelem a domináns, nem meri teljesen feladni az alternatívákat és feloldódni egy kapcsolatban. A gyerekkori kötődési minták is befolyásolhatják, amikor a családi háttér nem volt szeretetteljes és bizonytalan kötődésben nőtt fel az illető, akár férfi akár nő esetében ez azonos.

A döntéseire hatással lehetnek azonban korábbi felnőttkori csalódások is,

ha többször megbántották, megcsalták, akkor esetleg emiatt is „tart egy hátsó ajtót nyitva” B-tervnek.

- Hogyan zajlik ez a mindennapokban?

- Egy szinglinek egészen más az elköteleződése, mert valójában gyakorta csak magért felel, nincs benne ígéret ami köti valakihez, így talán őket most kivenném ebből a körből, mert az egy másik témakör.

Ha valaki konkrétan együtt él valakivel, és előjön ez a probléma akkor az

alapvetően az érzelmi deficit miatt merül fel, vagy kommunikációs elbeszélés egymás mellett.

Ezt nem lehet megoldás nélkül hagyni, mert a folyamat súlyosbodhat, eltávolodnak egymástól a kapcsolatban. Lehet, hogy évek óta süket fülekre talált a panasz a társnál, pedig erről a segélykiáltásról tudnia kellene a partnernek.

Tehát mondjuk emiatt nem tudja, vagy nem is akarja a párjával megbeszélni a dolgokat és sokkal jobbnak látja egy másik férfit a bizalmába fogadni titokban, mint tegyük fel akár egy közeli barátnőjét.

Szerintem a nők jobban felismerik, ha nem várhatnak változást, annak ellenére, hogy a kapcsolatukban amúgy benne akarnak maradni, a hiányosságok ellenére is, főleg ha egy gyerekes családról beszélünk, annak nagy a tapasztó ereje.

Nem szeretik hallani tőlem az emberek, amikor

arra a kérdésre, hogy ki lehet a hibás egy kapcsolati problémáért, általában azt szoktam mondani, hogy mind a ketten.

A kapcsolatokban rengeteg segélykiáltás lehet, amit a másik nem hall, nem vesz észre.

- Köze van ennek a társfüggéshez is?

- A titkos B-társak, vagyis a tarsolyban lévők fenntartása valójában az egózás eredménye és a társfüggőség kombinációja, ami

nincs tekintettel a kapcsolatban lévő másik érzéseire, helyzetére és innen nem egyenrangú partnerek, ezáltal egyoldalúan kiszolgáltatottá is válik.

Gyakori, hogy amikor eljutnak a váláshoz, szinte azonnal van kihez mennie annak, aki eddig is tartott talonba másokat, simán tudja folytatja tovább az életet, mintha mi sem történt volna.

Ez valójában a komoly társfüggőség jele, mert aki ezzel a problémával küzd, az nehezen bírja egyedül,

szinte azonnal tovább kell lépnie egy másik kapcsolatba.

Érzelmi sémákba is bele lehet ragadva, amiknek a nagy része gyerekkorban rögződött, tanult elem, ezen lehetne változtatni, ha felismerik időben. Amikor valaki állandóan visszaigazolást akar másoktól, az is jel.

Ha valaki nem tudja jól és tisztességesen felvállalni saját magát érett felnőttként, akkor

valószínűleg, még nem ásott mélyre önmaga megismerésében, hogy feltárja, mi az oka valójában,

amiért érzelmileg árt önmagának és a párjának is ezzel a magatartással.

- Ez tulajdonképpen megcsalásnak számít?

- Manapság szabadabban keresik a kapcsolataikat az emberek, elfelejtik, hogy a szabadság nem egyenlő a szabadossággal, ezt sokan benézik. Lazán kezelnek érzelmi traumákat, aminek általában nincs jó vége, ha nem tekintjük valódinak a valós problémáinkat.

Adott esetben ha egy nőnek van egy külső suttogója a tarsolyában, aki nem azt mondja, hogy gyere hozzám és szakíts, annak ellenére

hogy vajon mi lesz az ilyen kapcsolat vége, könnyen megjósolható. Egyébként ez a fajta rendszer már érzelmi megcsalásnak számít.

Ráadásul veszélyes is, mert nagyjából a fele sem igaz.

- Van aki csak izgalomra vágyik, azért csinálja?

- Simán elképzelhető, hogy valaki valami olyan érzelmet akar átélni vagy újra megélni, ami boldoggá tenné és hiányként jelentkezik. És ez is lehet, hogy valaki más majd ezt suttogja el neki.

Nagyon zavaros lehet ez a kapcsolatrendszer, ennek hozadékaira nem is lehet felkészülni.

Ha valaki érzelmileg instabil és/vagy egy hiány állapotában van, annak egy újabb lelki játszma oly terep, ami biztos csalódás és tovább tetézheti a baját.

- Szóval a titkos B-tervben pórul lehet járni?

- Ebben a játszmában senki sem győztes. Előfordul, hogy egy régi sérelem miatt marad valaki körülöttünk, hogy majd elégtételt vegyen, ez tipikusan ármánykodás. Belelát a kapcsolatba és manipulálhat, lebeszélhet, nem segít csak összezavar. Kecsegtető ajánlatokat kínálhat, egy sokkal gazdagabb érzelmi helyzetet sugallhat, de elbagatellizálja a régen történt, együttesen átélt sérelmeket, traumákat.

Valakit talonban tartani nem a véletlen műve, lehet érzelmileg is kapaszkodnak egymásba, és aki ezt teszi, lehet észre sem veszi, hogy ez mennyire káros.

Arról nem beszélve, hogy ezek nem felvállalt felnőtt kapcsolatok, hanem titkos játszmák, amelyek érzelmileg lápos területre csalnak el, ahonnan később még nagyobb szenvedés árán lehet kimászni, mint a már meglévő kapcsolatok problematikája volt. Olyasmi, mint egy illúzió, kecsegtető, elvakít, jó ötletnek tűnik, de nem az, mert ez nem valós. Legtöbbször ezekből nem lesz valós kapcsolat újra, inkább csak lelki gyötrelmek.

Nem baj ha beismerjük, hogy nem tudjuk megoldani a problémáinkat, de ha nem működik egy kommunikáció, onnantól mindig lefelé megy az út,

innentől szoktak megbukni a dolgok leginkább. A lényeg az lenne, hogy képviseljük magunkat, legyünk őszinték, a mismásolás nem jó taktika.

- Mi történik, ha kiderül?

- Az, hogy mennyire lesz higgadt az a beszélgetés, az attól függ, hogy mennyire felnőttek a felek, de őszintén szólva a legtöbb ember csupán félérett. A férfiak egy vitában, veszekedésben inkább kihátrálnak, elhagyják a harcteret. A nők beleállnak, de elkeseredettek és tehetetlenségükben nehezen állhatják ezt a sarat. Sajnos ezt történik a legtöbb párkapcsolati trauma esetében is. Azért már vannak tudatosabb férfiak, akik megtanultak asszertíven kommunikálni, és a nők is jobban küzdenek magukért egy kapcsolatban.

Leginkább azonban az van, hogy amikor kiderül, minden borul és vége mindennek, hiszen a kapcsolat a hazugságok miatt befuccsol,

megtört a bizalom, ez hatalmas katasztrófa, nehezen orvosolható, mert ehhez mind a két ember kell. Jellemzően amikor ez megtörténik, a tarsolyban lévő, aki része a bajnak, nem szándékozik elköteleződni, és belelépni ebbe a felelősségi körbe, ez a karakter jellemzően nem fair játékos, ezért is marad titokban a személye sokáig.

- Mik a legmélyebb okai ennek a helyzetnek?

- Egy ilyesmi, mint a talonba tartás, ha ideig óráig működik, például amikor valaki nem biztos az érzelmeiben, és lehetnek átfedések, ha két jelölt közül akar választani és kivár, mert még nem tudja mit tegyen, talán ez még belefér. De az nem, hogy bevonnak valakit egy már meglévő kapcsolatba pótlékként.

Nagyon komolyan megsérülnek benne a felek, hiszen a bizalomvesztés miatt nem hihető el többé semmi abból ami van vagy volt kettejük között.

A kapcsolatban főleg a nők, akik türelmesen várnak, sok áldozatra képesek, hogy megmentsék a helyzetet, segítséget is kérnek, párkapcsolati tanácsadóhoz is elmennek, és ha ennek ellenére nem sikerül, a meg nem értettség miatt kerülnek leginkább kapcsolatba valakivel, aki a tarsolyában van. Az is gyakori, hogy már a kapcsolatban gyászol, aki észrevette a bajokat,

emiatt az előzetes gyász miatt talán a nők gyorsabban alkalmazkodnak az új helyzethez,

lelkileg felkészültebbek a végére, míg egy férfit abszolút meglepetésként is érhet a kapcsolatuk vége, nem is tudja mit csináljon.

- Milyen határt kell meghúzni?

- Mindenképpen az őszinteség a határ. Amikor a másik fél megtudja, hogy mellesleg van egy ellenkező nemű új barátunk, ahhoz azért érett gondolkodás kell. Számoljunk vele, hogy meg kell indokolnunk, hogy miért. Egyébként a kapcsolatok nem igen viselik el egy másik komoly barátságát a nő körül. Az szokták mondani, ha te valamit nem szeretnél megtapasztalni, azt mással se csináld meg, és egy nagyon igaz.

Véleményem szerint, hogyha valamit titkolni kell az ember életében, az már eleve problémás.

Nem tesz jót egyetlen kapcsolatnak sem, ha nem oszthatjuk meg életünk párjával a mindennapjainkat, gondolatainkat.

A párnak szorosan, dinamikusan kell együttműködnie, érzelmileg bekötődni többfelé, többekkel, nem megoldás semmire, főleg nem a belső problémáinkra. Bizonyos életkor után egyébként már másként alakulnak az érzelmek, sokkal erősebben és egyértelműbben mutatják meg, azt is ha szeretünk, és azt is ha nem.

- Van aki megbánja ezt a játszmázást?

- Persze, nagyon sokan rádöbbennek, hogy rossz útra tévedtek és nem becsülték meg azt amijük volt. Amikor kiderül, hogy valaki direkt piszkít bele mások fészkébe, de ezt nem vették észre, mert elvakítják a szép szavak, az nagyon traumatizáló. Sajnos könnyen kerülhet valaki két szék közül a pad alá, örök életre szerzett sérülésekkel, amit, mint terapeuta, látom, hogy mennyire nehéz lesz majd feldolgozni.

Manapság amúgy elég sokan rombolnak kapcsolatokat, és az, hogy talonba vannak tartva, számukra tökéletesen meg is felel.

Ahol már gyerekek is vannak a családban, ott mindenképpen nagyobb felelősséget kell vállalni, mert  mindenkire kihat egy romantikus flörtölgetés, egy érzelmi ficam.

- Kettőn áll a vásár?

- Eddig a nőkről beszéltünk, mégis főleg a férfiak életében a gyakoribb, hogy nőket tartanak talonba, olyanokat akiket még lehet, hogy meg sem kaptak, vagy egy régi ismerőst, akivel szuper volt a szex, és ezekkel a nőkkel szeretnek játszadozni, szédíteni őket. Adja magát, hogy a nő azt hiszi ez az ő B-terve, de ebben senki ne legyen biztos. Főleg az internet világában ez kifejezetten gyakori, mert akárhol ott lapulhat a B-terv suttogója.

Hihetjük azt, hogy fontosak vagyunk, de nem látunk bele a másik lapjaiba, vannak akik megérzik ha érzelmileg kiszolgáltatott egy nőt, akit aztán könnyebb manipulálni.

Hihetjük, hogy mi akarjuk így, de az igazság az, hogy ez közel sem biztos. Mindig kérdezzük meg magunktól: miért van nekem erre szükségem?

Mindenféle élethelyzetben belefuthatunk ebbe a szituációba, mindig lehet kísértés, régi szerelmünkkel is összefuthatnak véletlenül, ebből lehet a nagy összeborulás is, ami régen esetleg elmaradt, ez egyenes út lehet ebbe a csapdahelyzetbe.

Az aki egy kapcsolatban érzelmileg sérültként van jelen és nem talál megoldást, és ehhez kívülről kap érzelmi támogatást, egyáltalán nincs irányítószerepben,

még ha ez egy jóindulatú támogatás is.

Tehát érdemes elgondolkodni azon, minek adunk hitelt. Inkább tartsunk egy párkapcsolati detoxot, ha gondjaink van, tartsunk egy megtervezett szünetet, hogy megtaláljuk a válaszokat amiket keresünk, de hangsúlyozom, a párnak joga van együtt megoldani ezt, ne fosszuk meg magunkat ettől, sem a másikat.

A mai világ nagyon összetett, emiatt a problémák és érzelmeink kifejezése is komplikáltabbá vált.

Nem tudunk egyértelműen olvasni a jelekből, nem hallgatunk a belső hangunkra, amikor kényszeresen megoldások után kutatunk.

Sok hazugság van körülöttünk, amik érzelmileg manipulálhatnak, emiatt sokan és könnyen megtéveszthetőek. Ez valahol a fogyasztói társadalmi elvárások miatt is alakulhatott így, mert megszoktuk, hogy álarcokat viselünk, amiben nem ismerjük fel egymást.

Azt szokták mondani: egy párkapcsolatba senki nem láthat bele csak az a kettő aki egy ágyban alszik

és ez így van, nekik kettejüknek kell együtt megoldani, ha képesek rá. Ha nem, akkor lehet, hogy búcsú a legjobb, de egyikük se érezze azt, hogy átverték, a fair play a legjobb út.

Egy kapcsolatban rengeteg segélykiáltás lehet, amit a másik nem hall meg. Ez sok kapcsolat fő problémája. Mert nem az a baj, ha néha nem vagyunk jók egymásnak, az a baj, ha nem halljuk meg egymást.


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


LOVE
Nem a pénz az oka, de a Z generációs csajok mostanában inkább idősebb pasikra buknak
Z generáció női egyre nagyobb lelkesedéssel cserélik le a kortársaikat jóval idősebb pasikra – és nem, ennek semmi köze nincs az „új sugar daddy hullámhoz”.

Megosztom
Link másolása

A helyzet sokkal árnyaltabb, és sokak szerint sokkal logikusabb is: miközben a Z generációs pasik jó része még mindig Andrew Tate posztjait osztogatja, addig az idősebbek már rég túlestek a toxikus maszkulinitáson. Legalábbis ezt remélik a lányok.

A Fehér Lótusz április 6-i évadzárója körül például kisebb kultúrharc robbant ki a TikTokon: a sorozatban a 18 éves Chelsea végül nem a fiatal, jóképű, de teljesen üres Saxon mellett kötött ki, hanem a nála évtizedekkel idősebb, lelkileg kissé sötét, de gondolkodó Rick karjaiban (címlapfotónk). A karaktereket Walton Goggins (53) és Patrick Schwarzenegger (31) játszották, de a nézők reakciója egyértelmű volt: Rick vitte a pálmát.

„Teljesen megértem, miért választotta Chelsea Rick-et Saxon helyett”

– mondta a The Independent-nek Olivia, egy 18 éves rajongó. „Saxon egy igazi fuckboy… Rick viszont nagyobb dolgokkal törődött, és Chelsea úgy érezte, ők lelki társak. Nem számított neki a korkülönbség, és ezt teljesen meg tudom érteni.”

Egy másik fiatal néző, Kate is rácsatlakozott a Rick-vonatra: „Saxon annyira basic volt…

Rick lehet, hogy hangulatember és kicsit gyilkos típus, de ha tényleg létezne, biztos nem hallgatna Joe Rogant” – tette hozzá.

A generáció, amelyik pár éve még mindenkit cancelölt, aki félreérthetően nyilatkozott valamiről, kettészakadt. A pasik váratlanul behódoltak a toxikus maszkulinitásnak, a lányok most épp romantikus kapcsolatokat építenek olyanokkal, akik akár az apjuk is lehetne. Meglepő? Talán. De a mögöttes indokok elég racionálisak.

A 19 éves Liza épp egy harmincas pasival randizik, azt mondta az újságnak:

„Előfordult, hogy randiztam egy velem egyidőssel, de általában úgy végződött, hogy vitatkozni kezdtünk, amikor előállt azzal, hogy Andrew Tate-nek vannak jó meglátásai.”

A mostani barátja ezzel szemben? „Nagyon nyugodt, feminista – és furcsa módon a barátai is azok. Kimaradtak ebből az egész manoszférás dologból, és ez érződik is.”

A statisztikák sem hazudnak: míg a boomerek 78 százaléka élt át tini szerelmet, addig a Z generáció tagjai közül csak 56 százalék mondhatja ezt el magáról. Ez nem visszaesés – ez zuhanás. A szakadékot pedig sokan úgy próbálják áthidalni, hogy egyszerűen az idősebbek felé fordulnak.

A Bumble adatai szerint is tarol a „gen-blend” kapcsolat: a felhasználók 63 százaléka állítja, hogy teljesen nyitott a korosztályokon átívelő randizásra. Ráadásul nem csak a fiatal nők választanak idősebb férfiakat – egyre gyakoribb a fordított dinamika.

Persze ezek a kapcsolatok sem mindig öregszenek jól. A kulcs tényleg a dinamikában van: Emma Hathorn, a Seeking.com párkapcsolati szakértője szerint

„az, hogy valami kellemetlen vagy elfogadható-e, mindig a hatalmi egyensúlyon múlik.”

Hathorn szerint a közösségi média is nagyot tol ezen a normalizálódáson.

„A TikTok például lehetővé teszi, hogy olyan kapcsolatmodellekkel találkozzunk, amikre a saját környezetünkben nem biztos, hogy lenne példa”

– magyarázta a British GQ-nak. Szerinte ez az újfajta nyitottság folyamatosan formálja a társadalmi elvárásokat is.

A Z generáció tehát kezdi megérteni: a párválasztás nem arról szól, hogy valaki ugyanazt a tévésorozatot nézte 2005-ben, vagy ugyanabban az évben kezdte a gimit. Inkább arról, hogy

tud-e kapcsolódni – akár olyan valakihez, aki még emlékszik a Y2K-hisztériára, vagy azt hiszi róla, az valami új kriptovaluta.

Ahogy Hathorn fogalmaz: „Ha valaki jóval idősebb vagy fiatalabb partnerrel van, az lehetőség arra, hogy új nézőpontokat, más kulturális hátteret ismerjen meg. A fiatalság frissességet hoz, a tapasztalat pedig bölcsességet.”

És lehet, hogy egy kis nyugalmat is – legalább annyit, hogy ne kelljen újra meghallgatni, valójában miért Andrew Tate az igazi...


Megosztom
Link másolása

LOVE
A Rovatból
A hűtlenség új formája zúzza szét a kapcsolatokat - és a férfiaknak nem fog tetszeni a válasz
Sokak szerint ez pont olyan, mint a megcsalás.

Megosztom
Link másolása

Egy perth-i nő egyetlen kattintással rúgta ki a pasiját: amikor rájött, hogy a srác előfizetett egy népszerű pornós OnlyFans-oldalára, azt mondta, ez pont olyan, mint a megcsalás. És úgy tűnik, ezzel nincs egyedül.

Egy friss felmérés szerint az emberek többsége is úgy gondolja, hogy

ha a párjuk erotikus/pornográf képeket és videókat nézeget, azzal átlépi a hűség határát.

A kérdést a Great Aussie Debate című országos felmérés boncolgatta, amelyben több mint 54 ezren vettek részt – és nem csak a házárakról vagy a bevásárlásról mondtak véleményt, hanem többek közt az OnlyFansről is.

A válaszadók 50 százaléka szerint az ilyesmi egyértelműen megcsalás,

míg 42 százalék azt mondta: attól függ, milyen kapcsolatot alakít ki a user és a tartalomgyártó. Csupán 8 százalék véli úgy, hogy az OnlyFans része lehet egy párkapcsolatnak.

„Nem kérek a haverjaidtól meztelen képet, te se kérj más nőktől”

Az egyik legismertebb ausztrál OnlyFans-modell, Maddi Miller, havonta közel 19 ezer dollárt keres, mégis azt mondja, vannak határok, amiket ő sem lép át.

„Nagyon fontos a bizalom.

Én is kidobtam az exemet, miután lebukott, hogy más nőkről nézeget pucér képeket miközben mellettem feküdt az ágyban”

– mondta a news.com.au-nak.

Miller szerint más lenne a helyzet, ha a fiú őszintén beszélt volna róla, de nem ez történt.

„Több olyan nőre még elő is fizetett, akiket személyesen ismerek.

Ez árulás volt. Nem kértem a haverjaitól meztelen képeket – ő miért érezte úgy, hogy ezt megteheti más nőkkel?”

A 20 éves nő szerint a történtek után hosszú időre megingott az önbizalma és a bizalma is másokban. Hozzátette: fiatal, független nőként gyakran találkozik olyan férfiakkal, akik nem tisztelik a határait – különösen, ha tudják, hogy ő az OnlyFansből él.

„Attól még, hogy ez a munkám, nem jelenti azt automatikusan, hogy neked bármit szabad.”

A nők végre szigorúbbak

A kutatás szerint a nők 61,3 százaléka szerint a partner pornóhasználat egyértelmű megcsalás. A férfiaknál ez az arány jóval alacsonyabb, mindössze 35,5 százalék gondolja így. Ehelyett 46,1 százalékuk szerint ez inkább attól függ, milyen a kapcsolat a user és a tartalomkészítő között.

A felmérés utolsó részében a lap megszólaltatott néhány „utcai véleményt” is. Egy nő szerint az egész attól függ, milyen jellegű tartalomra fizet elő valaki, míg a barátnője azt mondta: az is számít, ha pénzt költ rá a pasi.

„Ha fizetsz érte, beszélgetsz vele, sőt talán még flörtölsz is – az bizony megcsalás.”

Egy megkérdezett férfi szerint nem megcsalás, de mégiscsak tahó húzás:

„Ha öt éve együtt vagyok valakivel, és ezt csinálja? Az nagyon durva. De ha friss kapcsolat? Akkor inkább viszlát.”


Megosztom
Link másolása


LOVE
11 kifejezés, amit azok a férfiak használnak, akik még kapcsolatban vannak, de már kifelé tekintgetnek
Ezek a kifejezések mindent elárulnak, még akkor is, ha elsőre ártatlannak tűnnek.

Megosztom
Link másolása

Amikor valaki fejben már kilépett a kapcsolatából, annak azonnal érezni a nyomát a kommunikációjában is – még akkor is, ha elsőre csak ártalmatlan feszültségnek tűnik.

Van néhány visszatérő mondat, amit a férfiak gyakran használnak, amikor fizikailag még melletted vannak, de érzelmileg már rég leléptek.

A mondatok általában monoton, félvállról odavetett, érzelemmentes hangon hangzanak el – nem feltétlenül kegyetlenek, de minden érzelmi elérhetőséget nélkülözve.

Ha pedig ezeket a mondatokat semmilyen kedves, jóvátevő gesztus nem követi, az elég biztos jele annak, hogy az illető már kiszállt a kapcsolatból, csak még nem meri hangosan kimondani.

Íme az a 11 mondat, amit a férfiak akkor használnak, amikor már csak a testük van jelen.

1. „Csak fáradt vagyok”

A kapcsolatból érzelmileg már kiszállt emberek gyakran a fáradtságot dobják be mentségként, hogy elkerüljék a valódi kapcsolódást.

A fáradtságra hivatkoznak, miközben valami sokkal mélyebb dologról van szó. Amikor egy férfi fejben már máshol jár, nem akar érzésekről beszélni.

Ezért inkább a „kimerült vagyok” vonalat tolja, hogy csak felszínes csevegésre kelljen szorítkoznia.

Egy tanulmány szerint, amikor valaki ki akar szállni egy kapcsolatból, mindent megtesz, hogy pszichológiai távolságot teremtsen közte és a párja között – így próbálja enyhíteni a kellemetlenséget, hogy még benne van valamiben, amit már nem akar.

2. „Muszáj most erről beszélnünk?”

Ez a kérdés elég árulkodó. Ha valakit már nem érdekel a kapcsolat fenntartása, kerülni fog minden érzelmes témát.

Mark Travers pszichológus szerint az ilyen férfiak szinte soha nem adnak egyenes választ: ha megkérdezed, hogy milyen napja volt, élvezi-e a vacsorát, vagy mit gondol a közös tervekről, kitérő, lelketlen válaszokat adnak.

Már nem akarnak energiát fektetni a kommunikációba – mert nem érdekli őket a közös jövő.

3. „Túlreagálod”

Ahelyett, hogy őszintén kimondaná, hogy már nem érdekled, inkább eléri, hogy a te érezd magad túl érzékenynek vagy problémásnak. Így nem neki kell vállalnia a felelősséget.

Ez a mondat a gázlángolás (gaslighting) egyik formája: elülteti a kételyt a partner fejében, és eltéríti a figyelmet a saját érzelmi hiányától.

Jamie Cannon mentálhigiénés szakértő szerint az ilyen emberek alapvető stratégiája, hogy elkerüljék a felelősségvállalást, még a mindennapi viselkedésükben is.

4. „Én ilyen vagyok”

A férfi egyszerűen a személyiségére hivatkozik, hogy megmagyarázza, miért nem akar változni vagy dolgozni a kapcsolaton.

Nem hajlandó valódi beszélgetést folytatni a megváltozott viselkedéséről.

William Berry pszichoterapeuta szerint, amikor valaki azt mondja: „Én ilyen vagyok”, valójában annyit mond: „Nincs kedvem változni”.

5. „Nem tudom, mit akarsz tőlem”

Ha a nő megkérdezi, miért lett érzelmileg elérhetetlen a párja, a férfi gyakran ezzel hárítja el a beszélgetést. Ez azt sugallja, hogy a nő igényei túlzók vagy jelentéktelenek.

Egészséges kapcsolatokban az egyik fél igényeit meghallgatják, még akkor is, ha azok nem könnyen teljesíthetők.

De ha valaki már menni készül, elveszíti az érdeklődését a másik igényei iránt is.

6. „Nem kértelek, hogy ezt megcsináld”

Amikor valaki érzi, hogy a párja eltávolodik, gyakran próbálja kedvességekkel és extra figyelemmel visszahódítani.

De ha a másik érzelmileg már nincs jelen, még egy szimpla „köszönöm” helyett is csak ennyit ad: „Nem kértelek erre”.

Ez az érdektelenség világos üzenet: nem számít már, mit teszel.

7. „Túl sok minden jár a fejemben”

Ez a mondat egy jól bejáratott fal, amivel a férfi elzárkózik az érzelmi intimitás elől. Arra hivatkozik, hogy túlterhelt, anélkül, hogy bármilyen konkrétumot megosztana.

Ez a kifogás lehetővé teszi, hogy kerüljék a konfliktust és a mélyebb beszélgetéseket – miközben a partnerük reménykedik, hogy talán csak átmeneti kimerültségről van szó.

8. „Én csak nyugalmat akarok”

A „nyugalmat akarok” általában azt jelenti: nem akarok vitázni, nem akarok megoldani semmit, egyszerűen nem érdekel már semmi eléggé ahhoz, hogy próbálkozzak. Az emberek sokszor úgy védekeznek az érzelmi fájdalom ellen, hogy egyszerűen kivonulnak a kapcsolatból.

Ez nem béke – ez feladás.

9. „Itt vagyok, nem?”

Egy kapcsolat több annál, minthogy fizikailag jelen legyél. De amikor egy férfi csak ennyit mond, valójában azt közvetíti:

„Megteszem a minimumot, és ennyi legyen elég.”

Ha valaki már nem kommunikál, érzelmileg eltávolodik, és nem mutat érdeklődést a közös jövő iránt, akkor fizikailag ott lehet – de valójában már nincs ott.

10. „Te jobbat érdemelsz”

Elsőre nemes mondatnak tűnik, de csúnya csapda. Ahelyett, hogy kimondaná: „Már nem érzek úgy, ahogy kellene”, inkább átadja a döntést a másik félnek.

Ari Eastman író szerint, amikor valaki azt mondja, hogy „te jobbat érdemelsz”, valójában azt üzeni: „nem vagyok hajlandó megadni, amit megérdemelnél”.

Ezzel nagyjából arra biztat, hogy gyorsan keress valakit helyette, mert ő nem lesz már itt soká.

11. „Csinálj, amit akarsz”

Ez már a cinikus fázis. Ha egy férfi ezt mondja, az azt jelenti: nem érdekli, mit csinálsz, nem számítasz neki többé.

Egy érzelmileg elkötelezett férfi törődik a partner döntéseivel, életével.

Aki már menne, az nem kérdez, nem törődik veled, nem érdekled, mert nem érzi magát érintettnek.

Az ő jövőképében te egyszerűen nem vagy benne.

Via Yourtango


Megosztom
Link másolása


LOVE
Mennyi az ideális számú szexuális partner? Egy tanulmány kiderítette, de az eredmény téged is meg fog lepni
Hány emberrel feküdtél le eddig? Van egy szám, aminél már senki nem ítél el

Megosztom
Link másolása

Egy friss tanulmány szerint létezik egy úgynevezett „ideális szexuális múlt” – egy szám, ami fölött már jön a fújolás, alatta meg a sajnálkozás. És nem, még mindig nem ugyanaz a szám érvényes a férfiakra és nőkre.

A kutatást a Social Psychological and Personality Science című folyóiratban publikálták, és azt vizsgálta, hány korábbi partner az, amit a társadalom még okésnak tart.

A helyzet az, hogy az emberek sokkal konzervatívabbak, mint gondolnánk – és persze egyáltalán nem ugyanúgy ítéli meg a nőket és a férfiakat.

Ha pasi vagy, a társadalmilag elfogadható szám életed során 4-5 partner, és ebből maximum 2-3 lehet futó kaland. Az első akciózásra ideális életkor férfiaknál 18 és 20 év között van.

A nőknél szigorúbb a helyzet: nekik 2-3 partner a még elfogadható, ezen belül is maximum 1-2 lehet laza kapcsolat.

Náluk az első alkalom ideje korábban jön el, általában 16-18 évesen – írja az eredmények alapján a Vice.

Hogy miért pont ezek az ideális számok? A kutatók szerint a társadalom kevesebbet ítélkezik azok fölött, akik nem túl aktívak. Ahogy ők írják:

„Vannak hasonlóságok és különbségek is a férfi és női szexualitás társadalmi megítélésében. Azonban

ellentétben a szokásos feltételezésekkel, a mérsékelt, és nem a nagyon alacsony vagy extrém magas aktivitás a leginkább elfogadott mindkét nem esetében.”

Vagyis: aki középen marad, azt nem piszkálják.

Csakhogy itt jön a csavar: egy másik kutatás szerint

az átlagos amerikai 14 emberrel feküdt le életében, ami ezekhez az „ideális” számokhoz képest már-már botrány.

A kutatást a Talker Research végezte a szexjátékipar egyik nagyágyújának, a LELO-nak a megbízásából.

A németországi felmérés több mint 340 résztvevőt kérdezett meg arról, hogyan ítélnek meg egy 25 éves fiatal felnőttet a szexuális előélete alapján.

A kutatás azt is kimutatta, hogy a férfiakat sokszor amiatt nézik le, mert „nincs elég skalpjuk”, vagyis a teljesítménykényszer még mindig él és virul.

A nőket viszont még mindig a „túl sok partner” miatt szégyenítik meg, mintha 2025-ben nem lenne már lejárt lemez ez az egész kettős mérce.

Tavaly ősszel készült egy másik felmérési is, amelyből kiderült, hogy az amerikai párok negyede még mindig titkolja a pontos számokat a partnere elől. A 2000 résztvevő bevallása alapján

sokan nem árulják el, hogy pontosan hány emberrel volt szexuális kapcsolatuk a jelenlegi partnerük előtt:

* 26% soha nem mondta el a tényleges számot,

* 16% pedig direkt kevesebbet mondott, amikor rákérdeztek.

* 60% szerint egyszerűen nem kérdezték meg őket,

* míg minden kilencedik ember azt gyanítja, hogy a párja is hazudik róla.

És a legjobb: bár a szinglik 83%-a állítja, hogy gond nélkül bevallaná az igazságot, mindössze 62% az, aki valóban tudni is akarná, hogy a másik pontosan hány emberrel feküdt le.


Megosztom
Link másolása