Videó - Ezzel az egyszerű trükkel felturbózhatod a frizurádat
A videó:
@piletskayaa.ya ♬ abcdefu - GAYLE
A videó:
@piletskayaa.ya ♬ abcdefu - GAYLE
Megoszlanak a vélemények arról, 1000 év múlva itt lesz-e még az ember a Földön, de ha igen, biztosan nem úgy nézünk majd ki, mint most.
Mivel a mesterséges intelligenciától szokás mindent megkérdezni, bizony ezt is feltették neki a Unilad szerkesztői, az eredmény pedig minimum megdöbbentő.
A Midjourney AI programot szabadították a feladatra,
Úgy tűnik, a jövő divatirányzata az lesz, hogy az arcunkat mindenféle drótok és steampunk forrasztások díszítik hálószerűen.
Egyes esetekben még horgok is helyet kapnak az arcon, a férfiak bőre helyett meg
Úgy tűnik tehát, a sminket röpke 1000 év alatt felváltja majd a vezetékezés tudománya és az árambekötési tehetség lesz a sikk. De az is lehet, csak az AI jelenítette meg a saját szépségideálját a feladat során.
A bizarr képek ide kattintva nézhetőek meg.
Katalin hercegné hajkoronája mindig tökéletes – pont, mint a hercegné teljes megjelenése. A Femcafe most megosztotta, mi az a csodaszer, amiben Katalin már évek óta bízik és láthatóan fenséges megjelenést kölcsönöz hajának.
A termék bizony Magyarországon is kapható, és bár valóban a királynő valószínűleg akár sokkal drágább luxusterméket is megengedhetne magának, egy átlagos pénztárcához mérve mégis meglehetősen borsos az ára:
Az mindenesetre tagadhatatlan tény, hogy a hercegné mindig fenségesen mutat, még hosszantartó, súlyos betegsége után is.
A bőr védelme és egészségesen tartása egyszerűnek tűnik, pláne, ha az általunk kedvelt márkák üzeneteit és tippjeit követjük. Hitelesnek tűnhet a 8 millió lépéses szépség rutin, a 8 fajta különböző hatóanyagtartalmú szérum használata, a minden napra egy maszk. Ám ezek a cégek és felkent influenszer papnőik nem a mi szépségünk megőrzésére esküdtek fel, hanem a biznisz fenntartására - tűnjön bármilyen családiasnak és garázsból indult cuki szomszédlányok egyletének a márka.
az aranystandardot azonban megdöntötték az iparági képviselők, amikor stagnálni kezdett a piac. Gombamód szaporodnak a "bőrből idővel eltűnő" anyagok pótlói, és már elképesztő mennyiségben öntötték el a boltok polcait a furábbnál furább kozmetikumok.
A Guardian szedte össze az internet pöcegödreiben hódító új vadhajtásokat, és szakértőkkel - tehát nem influenszerekkel, hanem dermatológusokkal ment utána, milyen alapvető problémák vannak a bőrápolásban, és mire esküsznek ők.
Dr. Angela Tewari, a londoni King's College kórház bőrgyógyász tanácsadója és a Dermatology Studios alapítója mondta el elsőként, milyen kozmetikumokat használ ő - mi a reklámozástól eltekintünk, és csak a tanácsait soroljuk fel. A dermatológus felütése az, hogy
és ezt a gondolatot sokan magunkénak érezhetjük. Ha visszanézzük a 10-20 évvel ezelőtti fotóinkat, jövünk rá, milyen szépek is voltunk, amikor azt hittük - csak az ilyen-olyan kencétől lehetünk azok. Valahogy azt kéne megtanítani a fiataloknak, hogy fogadják el magukat 30 perces fürdőszobai tollászkodás nélkül.
A doktor szerint a mai kozmetikumok jó részét nem szabadna tinik kezébe juttatni. A csigamucin - ami hidratáló összetevő - egyszerűen csak felesleges, más anyagokkal is lehet hidratálni. A fiatalkori savazás azonban az, amitől 1-2 évig szép lesz a bőr, aztán pedig szétesik.
- emeli ki hozzátéve, szerinte amúgysem érdemes luxusmárkákra pénzt pazarolni.
Dr. Rhys Beynon, GMC -regisztrált esztétikai orvosa csatlakozik erre a gondolatra, szerinte a közösségi média használati szokások már kriminálisak, és a fiatalok sokszor nem is a nekik szánt tartalmak szerint igazodnak el - szabályozás pedig nincs.
- mondja.
Az össze bőrgyógyász ajánlja egyébként a fényvédők használatát, de ezek ésszerű alkalmazására is nagy hangsúlyt kell fektetni.
Dr. Ophelia Veraitch bőrgyógyász tanácsadó a kollagén készítményeket nem ajánlja semmi szín alatt, hiszen a szakmában teljesen köztudott már a kollagénes krémek berobbanása óta, hogy
"A lányom nemrég töltötte be a 10. életévét, és más szülőktől bőrápolási utalványokat kapott szülinapjára, amelyeket udvariasan visszautasítottam a nevében. Nem akarom, hogy megszállottja legyen ezeknek a trendeknek, amelyek károsíthatják a bőrét" - tette hozzá.
Ő sem pazarolná a pénzét luxusmárkákra, amit saját tapasztalattal húz alá - a világ pénzét is elköltötte volna fiatalabb korában az aknék kezelésére, rengeteg mindent kipróbált erőforrást nem sajnálva, de nem lett eredményük. Egy helyes és egyszerű bőrápolási rutint követve lett csak szebb a bőre.
Szerinte egyébként naponta kellene fényvédőket használni, nem csak nyáron, és
Dr. Tanja Phillips, a HVN lézer- és esztétikai orvosszakértője ráfordult arra a témára, hogy citromos löttyök arcba fecskendezésével próbálnak emberek arcból is fogyni, de szerinte ez elképesztően veszélyes trend.
"Nincsenek jó klinikai vizsgálatok, amelyek azt bizonyítanák, hogy ez hatékony módszer" - emeli ki. Azt azért üdvözli, hogy a fiatalok foglalkoznak a bőrükkel, az azonban már nem üdvözlendő, hogy megszállottjai a szépségnek. Szerinte egy fiatalnak egy gyengéd tisztítási rutinra van szüksége, hámlasztásra és savakra semmiképp, majd egy helyesen megválasztott fényvédőt elég lenne feltenniük.
Szerintem nem elegendő egy lemosó és a kezünk használata - meglepődnénk, ha látnánk, mennyivel több szennyeződés jön le a bőrről egy kesztyű vagy kendő használatával. Estére dupla tisztítást javaslok, mert például a szabadgyökök egy éjszaka alatt roncsolni tudják a bőrt" - mondta el, kiegészítve a tisztítást:
Szerinte borús időben is kell a fényvédő, mert az alatt kevésbé öregszik a bőr. Ugyanakkor a fényvédő alatt is le lehet égni, ezért figyelni kell az újra kenése, valamint belülről kifelé kell felkenni, az arc széleit nem kifelejtve. Ő még a monitor elé is használ ilyesmit, hogy a káros sugarak ellen védve legyen.
Dr Aamna Adel bőrgyógyász tanácsadó, bőr- és hajhullás specialista szerint az állati zsiradék, például marhafaggyú használata (ahogy a TikTokon is terjed) hidratálókrém helyett totális tévút.
"Sok természetes trend általában többet árt, mint használ. Nincs bizonyíték arra, hogy az állati zsír különösen hidratálna, és nagyobb valószínűséggel okoz irritációt, mint egy hagyományos hidratáló.
"A klinikámon sok fiatalt látok, akiknek sérült a bőr védőrétege a nem nekik szánt termékek használata miatt.
- emeli ki hozzátéve, a túlbonyolított bőrápolási rutinok a bőr egészségét konkrétan gyengítik.
Dr. Jonathan Kentley, a Montrose London és a Chelsea és a Westminster Kórház bőrgyógyász tanácsadója szerint is túlzásba tudják vinni az emberek a rutinjukat, tapasztalata szerint gyakran 20 különböző hatóanyagot is alkalmaznak, ami nonszensz, és még csak nem is a saját bőrükre, hanem a divatra szabott termékeket használják.
Ő maga nem fényvédő ellenző, ugyanakkor nem keni magára állandóan.
és bár az UVA (amely az öregedésért felelős) egész évben jelen van, úgy tűnik, hogy az Egyesült Királyságban alacsonyabb szinten van, mint azt korábban gondolták. A reggeli ingázás során tapasztalt UVA-mennyiség valószínűleg nem okoz nagy károkat" - mondja.
Dr. Sharon Belmo, a Nottinghami Egyetem bőrgyógyászati vezetője szerint sokaknak a kevesebb több lenne, mert egy kicsit messzire ment már a trend.
Alapvető rutin szerinte a lemosó, antioxidáns alapú termék, hidratáló krém és reggelente fényvédő, esetleg speciális termék valamilyen bőrbetegségre. Ennyi, amit javasol orvosként az egészséges bőrkép fenntartásához.
Hannah hét éve dolgozik légiutas-kísérőként, és pontosan tudja, hogy 10 kilométer magasságban úgy kinézni, mintha épp most lépett volna le a kifutóról, nemcsak a munkája része, hanem gyakorlatilag maga a munka.
Ez a „munkaköri kötelesség” pedig havonta egy first-class repülőjegy árába kerül neki – egészen pontosan csaknem 500 dollárjába.
– mesélte a Fashion Journalnak adott interjújában.
„Amikor elkezdtem a légiutas-kísérő tréningemet, egy teljes napot csak a megjelenésre szántunk: smink, frizura, parfüm. Onnantól kezdve pedig figyeled, mit csinálnak a kolléganőid” – mondta.
Az is teljesen normális számára, ha turbulencia közben kell helyrepofozni a sminkjét vagy a frizuráját.
„Ha hosszú napot vagy éjszakát repülünk végig, akkor rendszeresen ellenőrizzük és javítgatjuk a sminkünket és a hajunkat” – magyarázta Hannah.
Ha épp nem dolgozik, Hannah akkor is a megjelenésével foglalkozik. „Mindig várom, hogy fodrászhoz menjek.” Emellett kötelező számára a rendszeres kozmetikai kezelés, szemöldökformázás, havonta pedikűr, két-háromhetente manikűr.
– vallotta be. „Különösen a szemöldököm – kéthetente mennem kell gyantáztatni vagy cérnáztatni, de őszintén szólva ezt nem élvezem különösebben, inkább csak a kötelező rutin része.”
Akkor nézzük a pontos összegeket fornitra átszámolva, amit a légiutas kísérő a külsejére kénytelen költeni:
- Körömápolás: két-háromhetente → kb. 18 000–25 000 Ft
- Pedikűr: havonta kb. 12 600 Ft
- Hajfestés és beszárítás: hetente (plusz néha köztes tónusfrissítés) kb. 64 200 Ft
- Szemöldökformázás (gyantázás vagy cérnázás): kéthetente kb. 9 200 Ft
- Arckezelés: kb. 25 200 Ft
Esztétikai kezelések:
- Botox: félévente kb. 84 800–105 400 Ft
- Filler: évente-másfél évente kb. 116 900 Ft
Összesítve, Hannah éves kiadása meghaladhatja az 1,5 millió forintot.
„Néhány hónap repülés után kezdtem el töltőanyagot használni. Egyszerűen annyira természetes volt, hogy ez hozzátartozik a légiutas-kísérők megjelenéséhez” – magyarázta.
És persze mindezt saját pénzből
„Semmilyen extra fizetést nem kapunk azért az időért, amit azzal töltünk, hogy elkészüljünk és úgy nézzünk ki, ahogy elvárják tőlünk. Ez egyszerűen a munkakör része, amit elfogadunk, amikor légiutas-kísérők leszünk” – mondja Hannah. „Az viszont igaz, hogy a fizetésünk tartalmaz egy bizonyos összeget kifejezetten a szépségápolásra.
És hogy melyek azok a termékek, amelyekre esküszik – elvégre az állandó repülés a hidratáló krémek igazi tesztje lehet?
És hogy mi történik akkor, amikor nincs szolgálatban? A szépségápolás csak minimálisan csökken:
„Ilyenkor is szeretek rendezett lenni, de ez már inkább magam miatt van, nem másokért.”
Végül pedig hozzátette, hogy ez az egész szépségmániának tűnő dolog számára inkább önazonosság, mint hiúság:
„Igazából semmin nem változtattam... Ez nekem rutin, a mindennapjaim része, amitől önmagamnak érzem magam” – mondta Hannah.