FONTOS
A Rovatból

Félórája nyomkodtam az orrspray-t, mire rájöttem, hogy rajta hagytam a kupakot

Te mennyire vagy "szőkenő"? Három sztori, ami bizonyítja, hogy ez nem a hajszíntől függ.
Sassy - sassy.hu
2018. december 09.


Megosztom
Link másolása

Pisilni csak pontosan, szépen...

Kevés törvényszerűsége van a mindennapjaimnak, de egy biztosan: MINDIG öt perccel azután jövök rá, hogy iszonyatosan kell pisilni, miután a lehető legkényelmesebben becihelődtem az ágyamba, és épp készülök átadni magam a jóleső álomnak. Elmehetnék előtte is, de hát az túl ésszerű lenne. Így aztán az ágyban nagyobb dilemmával szembesülök, mint elsőre tűnik: a 2×2 méteres, pihepuha paplan marasztalóan beterít, a hálóm ablakából látom az égen pici fénypontként úszó repülőket, a kutya melengeti a talpamat (igen, az ágy végében alszik, külön tappancsmintás takarón), minden békés és tökéletes. Erre pisilni kell. Nagyon. Pedig az előbb még nem kellett. Persze alkudozással kezdem: á, nem is, csak akkor, ha megmozdulok... nem, mégsem csak akkor. Ha oldalra fordulok, jobb... nem, egyre rosszabb. Inkább nem koncentrálok rá, elalszom és kész, végülis minden agyban dől el....a francba, nem megy. A természettel szembeni nagy küzdelem veszteseként végül kihernyózok a takaró alól, a kutyát véletlenül lerúgom, a papucsom a sötétben sehol, a villany amúgy is végképp felébresztene. Kilábujjhegyezek a fürdőbe, fellököm a minikukát, lerántom az illatosítót, és természetesen ezen a ponton fogy el a vécépapír is, ami további öt perc négykézlábas keresgélés a töksötét fürdőszobaszekrényben. Ekkorra már jéghideg a lábam, de azért még belelépek a kövön valami csúszós trutyiba (asszem, öblítő, de néha takarításkor a Domestost is túltolom), újabb kerülő ki a konyhába papírtörlőért. Mire visszatámolygok az ágyba, a kutya már újra horkol (tudja, milyen hülye a gazdája), visszadidergek a paplan alá, és magamban átkozódom úgy általában mindenen. És ez az a szitu, amikor legalább fél óráig nem tudok elaludni, úgy felheccelem magam. Egyszer próbáljátok ki, nagyon megéri.

"Azért megismételhetné, drága... látványos volt!"

A munkából hazamenés olykor komoly kihívások elé szokott állítani. Mondhatnám, hogy a fáradtság miatt, de az, hogy pl. kifelé kopogok az irodám ajtaján, és tíz másodpercig illedelmesen várom, hogy valaki kiszóljon: "szabad!", azért mégsem tudható be szimpla agyi kimerültségnek. Ahogy az sem, hogy a hazaindulás előtti mosdó-járatnál percekig rángatom a vécéajtót, és már épp halálra rémülök, hogy beszorultam, amikor rájövök, hogy kifelé nyílik. Sajnos mindkettő megesett velem. De azon a délutánon, amiről most szó lesz, sikerült mindent alulmúlnom. Úgy fél hat lehetett, én pedig épp a munkahelyi lift előtti márványpadlón guggoltam, a táskám mellett. Körülöttem a földön a mobilom, az esernyőm, a sminkkészletem, egy üveg parfüm – jó, legalább Chanel volt, ennyi még megmaradt a méltóságomból -, egy csomag Algoflex forte és egy spongyabobos papírzsepi. A lift már háromszor elment, körberöhögött néhány öltönyös kolléga, két biztonsági őr és számtalan szánakozó tekintetű takarító hölgy - és az a rohadék belépőkártya még MINDIG nem volt meg! Kb. tíz perc további turkálás és a teljes kétségbeesés határán jöttem rá, hogy a dzsekim zsebében van. Ahová mellesleg öt perccel indulás előtt készítettem oda, nehogy elfelejtsem. Megszégyenülten kullogtam át a biztonsági kapun, és épp azon agyaltam, hogy a női táskákat be kéne tiltani – esetleg engem is – amikor a villamoson újabb megpróbáltatás várt. Fellibbentem a 41-es re, erre az egyik méregzöld körömcipőm úgy ott maradt a peronon, mint a sicc. Riadt tántorgás és hátranézegetés után egyszer csak a tömegből hopp, valaki felmarta a cipőt, és mielőtt észbe kaptam, rá is adta a kalimpáló lábamra. Jól szituált úriember volt, akinek ezúton ismét köszönöm, még akkor is, ha három megállóval odébb, amikor már reménykedtem, hogy mindenki elfeledte a történteket, leszálláskor odakiabált nekem: "Azért megismételhetné, drága... nagyon látványos volt." A villamos meg kórusban röhögött.

"Ez szerinted se nekem való, mi?"

És végül egy sztori, ahol végre nem én voltam a szőkébb. Vagyis csak hajszínre, az érdem mindenképp a történet másik szereplőjét illeti. Ismert kávézólánc, cuki szöszi kiscsaj a pultban.

Én: – Egy málnás sült sajttortát és egy buborékos vizet kérek.

Ő (hosszú pötyögés a gépen): – Milyen víz?

Én: – Buborékos.

Ő (tétován körülnéz): – Ja, amúgy azt el kell venni a pultból.

Én (odamentem, elvetem, elétettem).

Ő: – Itt fogyasztod?

Bólintottam.

Ő (teljes zavarban vakarta a fejét): – Akkor kéne pohár is, nem?

Ismét bólintottam. Egy ideig farkasszemet nézünk, aztán hirtelen észbe kapott, és lehajolt a pult alá. – Ja, a poharak amúgy itt vannak, várjál... – hallottam a fojtott mormolását, de látni nem láttam belőle sokat, csak az egyenruhás popóját, ami még kimeredt a pult mögül. Aztán győzedelmesen előbukkant egy kissé meggyötört papírpohárral, átnyújtotta nekem, és felbátorodva rám meredt: – És mit is kértél még? Egy flatwhite-ot?

Na itt tört ki belőlem a röhögés. Becsületére legyen mondva, visszaröhögött, és azt mondja: – Ez szerinted se nekem való, mi? Nagyon röhögve megint bólogattam, és megfogadtam, hogy ezentúl ide fogok járni kávézni. Már csak szőke női mundérbecsületből is.

Forrás: szeretlekmagyarorszag.hu


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


FONTOS
A Rovatból
Christina Applegate elárulta, melyik tünetre nem figyelt, ami a szklerózis multiplexre utalt évekkel előtte
A központi idegrendszert érintő, egész életen át tartó betegség tünetei folyamatosan súlyosbodnak, már mozogni is nehezen tud.

Megosztom
Link másolása

Már írtunk arról, hogy Christina Applegate nyíltan beszélt a betegségéről, és arról, hogy az állapota súlyossága miatt kénytelen volt visszavonulni a színészettől.

A közelmúltban egy interjúban azt is elárulta,

háttérszín kiemelés

melyik apró jelet hagyta figyelmen kívül évekkel azelőtt, hogy hivatalosan is szklerózis multiplexet (MS) diagnosztizáltak volna nála.

Az 53 éves színésznő – akit annak idején az Egy rém rendes család című sorozatban ismertünk meg – 2021-ben állt nyilvánosság elé a betegséggel, a diagnózis után néhány hónappal.

A központi idegrendszert érintő, egész életen át tartó betegség tünetei miatt rendkívül nehéz volt számára a Halott vagy (Dead to Me) harmadik, egyben utolsó évadának forgatása.

Később azonban elárulta, hogy a betegséget már évekkel korábban is tünetek jelezték, csakhogy ő ezekre nem figyelt...

Egy korábbi interjúban, amely a Good Morning America című műsorban hangzott el, a színésznő az egyik barátjával, a szintén szklerózissal küzdő Jamie-Lynn Siglerrel beszélt az első jelekről. De más interjúkban is őszintén vallott a betegségéről.

"Szerintem valószínűleg már hat-hét éve megvolt [az MS]. Az első évad alatt [a Dead to Me-ben] észrevettem a forgatáson, hogy a lábam gyakran megbicsaklik. Azt gondoltam, biztosan csak fáradt vagyok, vagy kiszáradtam, vagy az időjárás az oka"

- mondta.

"Aztán hónapokig nem történt semmi, így nem foglalkoztam vele. De amikor durván lecsapott, muszáj volt odafigyelnem"

- tette hozzá a színésznő, majd könnyek között árulta el, hogy a forgatás végére már kerekesszékkel vitték a stúdióba.

"A tipikus tüneteim 2021 elején kezdődtek, akkor még csak bizsergést éreztem a lábujjamban"

– mesélte Christina Applegate.

"Mire nyáron elindult a forgatás, már annyira rossz állapotban voltam, hogy nem tudtam messzire sétálni – kerekesszékkel vittek a díszletbe."

Azt is elmondta, hogy bár elviselhetetlen fájdalmai vannak, mára hozzászokott.

2022-ben a Kelly Clarkson Show-ban is beszélt arról, hogy gyakran a színészi munkába menekült, hogy elterelje figyelmét a valós élet problémáiról.

"Valószínűleg egész életemben gyászoltam és traumákat éltem át, és a színészet volt az a hely, ahol nem kellett ezt éreznem" – mondta akkor, hozzátéve, hogy a múltbéli szakításokat, haláleseteket és a mellrákot is így próbálta feldolgozni.

Majd így folytatta: "A Dead to Me szépsége az volt, hogy lehetőséget adott erre – nem kellett állandóan viccesnek lennem, nem kellett tartanom magam. Összeomolhattam egy jelenetben. És az tényleg én voltam. A lelkem omlott össze – sajnos – az egész világ előtt, de egyfajta gyönyörű megtisztulás volt."


Megosztom
Link másolása

FONTOS
A Rovatból
SOKKOLÓ! Az is számít, mikor szültél – háromszorosára nőhet a rák esélye, ha rosszkor jön a baba!
A számok nem szépítenek. Az új kutatás alapján egyre világosabb, hogy a megelőzés nemcsak egyéni döntések kérdése, hanem hosszú távú társadalmi felelősség is.

Megosztom
Link másolása

Egy friss kutatás szerint drasztikusan megnőhet a mellrák kockázata azoknál a nőknél, akik életük során jelentős súlygyarapodást tapasztaltak, és első gyermeküket 30 éves koruk után szülték – vagy soha nem vállaltak gyermeket.

A számok nem szépítenek: ezek a nők közel háromszor nagyobb eséllyel betegedtek meg mellrákban, mint azok, akik fiatalabban szültek és közben megőrizték testsúlyukat.

A kutatást a Manchesteri Egyetem kutatói mutatták be a Spanyolországban, a Malagában megrendezett Európai Elhízástudományi Kongresszuson. Az elemzésükben 48 417 nő adatait vizsgálták, akiknek az átlagéletkora 57 év volt - írta a The Sun.

A résztvevők testtömegindexe (BMI) átlagosan 26 körül mozgott – ami már az elhízás előszobájának számít.

A tudósok három csoportra osztották a nőket:

* akik 30 éves koruk előtt szültek,

* akik 30 után,

* és akik soha nem vállaltak gyereket.

Azt is figyelték, mennyit híztak 20 éves koruk óta. Ezt önbevallás alapján mérték: a résztvevők visszaemlékeztek, mennyit nyomtak 20 évesen, majd összehasonlították az aktuális testsúlyukkal. A nőket ezután átlagosan 6,4 éven keresztül követték nyomon, ez idő alatt 1702-en lettek mellrákosok.

A számítások szerint azoknál a nőknél, akik felnőtt életük során több mint 30 százalékkal növelték a testsúlyukat, és közben csak 30 felett szültek vagy gyermektelenek maradtak, 2,73-szor nagyobb eséllyel diagnosztizáltak mellrákot.

Ezzel szemben azok, akik 30 éves koruk előtt szültek és testsúlyuk csak 5 százalék alatt változott, sokkal kisebb kockázatnak voltak kitéve.

A kutatás vezetője, Lee Malcomson szerint a két tényező – az elhízás és a késői gyermekvállalás – egymást erősítve növeli a veszélyt:

„Több információra lenne szükség arról, hogyan befolyásolja az anyaság időzítése és a testsúlyváltozás a mellrák kockázatát, mert így sokkal pontosabban lehetne azonosítani, kik tartoznak a veszélyeztetett csoportba, és célzott tanácsokat lehetne adni számukra az életmódbeli változtatásokhoz” – magyarázta.

A korábbi tanulmányok már korábban is jelezték, hogy a fiatalkorban történő szülés csökkentheti a menopauza utáni mellrák esélyét. A súlygyarapodás viszont régóta ismert kockázati tényező.

Az újdonság ebben a kutatásban az, hogy elsőként mutat rá arra, miként hat egymásra ez a két faktor, és hogy a korai szülés védőhatása nem tudja ellensúlyozni a későbbi elhízás káros következményeit.

Malcomson hozzátette:

„Elengedhetetlen, hogy a háziorvosok is tisztában legyenek azzal, hogy a jelentős súlygyarapodás és a késői gyermekvállalás – vagy a gyermektelenség – kombinációja jelentősen növeli a nők mellrákkockázatát.”

Az új kutatás alapján egyre világosabb, hogy a megelőzés nemcsak egyéni döntések kérdése, hanem hosszú távú társadalmi felelősség is.


Megosztom
Link másolása


FONTOS
Az oklahomai tinédzsert áramütés érte a nyakláncán lógó fémkereszt miatt – sikoltására ébredt az anyja
Horrorisztikus történetről számolt be egy 38 éves nő. 16 éves fiát érte baleset. „Az egész házban égett haj, égett bőr és elektromos égés szaga terjengett.”

Megosztom
Link másolása

Borzalmas esetről számolt be egy 38 éves oklahomai nő, Danielle Davis.

Április 30-án éjszaka sikoltásra ébredt - a hang a 16 éves fia, Rayce Ogdahl szobájából jött.

A hatgyermekes nő azonnal fia segítségére sietett. "Azt hittük, talán csak videojátékkal játszik, és dühös lett" – mesélte egy külföldi bulvárlapnak. "Aztán hallottam, ahogy kiabál: ‘Anya!’, és ott állt a folyosón. Azt mondta: ‘Áramütést kaptam. A nyakláncom miatt történt."

A fiú nyakán súlyos égésnyomok voltak. "És a szag... borzalmas volt. Az egész házban égett haj, égett bőr és elektromos égés szaga terjengett, Azonnal hívtuk a 911-et és mentőt kértünk."div>

Danielle Davis szerint fia az ágyban feküdt, amikor a szokatlan baleset történt.

"Azt mondta, kihajolt az ágyból, és ekkor a nyakláncán lógó kereszt hozzáért a hosszabbító csatlakozójának kilátszó fémrészéhez. Végig eszméleténél volt, tudta, hogy áramütés érte. Mivel minden fémből volt, egy zárt áramkör alakult ki a nyaka körül. Amikor megpróbálta letépni magáról a láncot, égési sérülések keletkeztek, égési sérüléseket szenvedett a kezén is."

Az egész másodpercek alatt történt, és a fiú azt hitte, itt a vég, most meghal.

A tinédzsert azonnal a helyi kórház égési osztályára szállították, és a Másod-, harmad- és negyedfokú égési sérülések miatt az intenzív osztályon kezelték.

Az orvosok szerint a fiú olyan erősségű áramütést szenvedett el, amibe bele is halhatott volna.

A baleset nyomai látszanak a nyakán, a People fotóit erre a linkre kattintva láthatod.

A család elmondása szerint okult a történtekből. Most mindenkit arra figyelmeztetnek, mennyire veszélyes lehet, ha hosszabbító vagy töltőkábel van az ágy közelében. És úgy vélik, semmi, egy telefonos üzenet vagy értesítés sem lehet olyan fontos, hogy amiatt az ágyon legyen a telefon.


Megosztom
Link másolása


FONTOS
A Rovatból
Rózsaszín füsttel tiltakoztak nők a Vatikánnál, amiért csak férfiak döntenek a katolikus egyházról és a pápáról
A hívek fele nő, ennek ellenére a nőket kizárják a döntéshozatalból, és semmilyen tisztséget nem tölthetnek be a Vatikánban, még pappá sem szentelhetik őket.

Megosztom
Link másolása

2025. május 7-én, a 267. pápa megválasztására összehívott konklávé első napján, női aktivisták csoportja rózsaszín füsttel tiltakozott a Vatikánban a nők kizárása ellen a katolikus egyház vezetéséből.

A demonstrációt a Women's Ordination Worldwide (WOW) és a Women's Ordination Conference (WOC) szervezte,

hogy felhívják a figyelmet arra, hogy a pápaválasztás során kizárólag férfi bíborosok döntenek a katolikus egyház jövőjéről, holott a hívek fele nő.

A tiltakozók a Sixtusi kápolna, vagy ahogyan újabban írják a nevét, a Sixtus-kápolna fekete és fehér füstjeit idézve

rózsaszín füstöt eregettek, ezzel szimbolizálva a nők egyházon belüli egyenlőség iránti igényét. A demonstrációkon énekekeltek, imádkoztak vagy jelszavakat kiabáltak. Arra figyelmeztettek, hogy a nőknek is joguk lenne részt venni az egyházi döntéshozatalban és az egyházi rendekben.

A szervezők közleményükben "segélykiáltásnak" nevezték az akciót, amelyet a bíborosok nem hagyhatnak figyelmen kívül.

A Women's Ordination Conference (WOC) 1975-ben alakult az Egyesült Államokban, célja a nők pappá szentelésének előmozdítása a katolikus egyházban. A szervezet azóta számos demonstrációt szervezett, többek között 2013-ban is rózsaszín füsttel tiltakozott a pápaválasztás idején. A mozgalom tagjai szerint a nők kizárása az egyházi rendekből nemcsak igazságtalan, hanem ellentétes az evangéliumi értékekkel is.

A csoport egyébként 2013-ban, Ferenc pápa megválasztása előtt is rózsaszínű füsttel tiltakozott.

A tiltakozásról itt láthatsz beszámolót:


Megosztom
Link másolása