Egymillió fajunk élőhalott, de most feltámasztottuk a kihalt óriásfarkast - így vonyítanak a cuki klónkölykök
A Homo sapiens sapiens tevékenysége miatt az IPBES felmérése szerint egymillió állat- és növényfajt fenyeget a kipusztulás közvetlen (!) veszélye jelen pillanatban, ami az emberiség történetében példátlan méret. Emiatt (is) sürgős, globális beavatkozást kíván a mostani életvitelünk.
Ez is érdekes megvilágításba helyezi azt a Times címlapot is megérő kísérletet, melynek során
A két mitológiai alak, Romulusz és Rémusz nevét kapta a két hím kölyök, a nőstény pedig George R.R. Martin regényhősnője, Khaleesi után kapta a nevét. A jelenleg hat hónapos hímek és a kéthónapos nőstény nagyon virgonc jószágok, és igazából teljesen hétköznapi farkasnak tűnnek hófehér bundával - egyébként azok is.
A rosszcsontok a Colossal Biosciences biotechnológiai cég "gyártmányai", klónozással és géntechnológiával "hozták létre" a cirka 12 500 éve kihalt óriásfarkas példányait.
Ahogy a Live Science fogalmaz, a cég kihalásmentesítést hajtott végre, ugyanakkor ez technikailag is kimeríti a ferdítés fogalmát, ugyanis a farkaskölykök génállománya csak részben emlékeztet "őseikére."
magjuktól megfosztott petesejtekbe ültették az így létrejövő egyedi génváltozatokat. A petesejteket hagyták embrióvá fejlődni, majd beültették "pótmamák méhébe, akik jelen esetben házi kutyák voltak. Mindehhez 13 ezer éves fogból és 72 ezer éves koponyából vettek DNS-mintákat.
A cég régóta foglalkozik ilyen tevékenységgel, más állatok esetében is hajtottak már végre sikeres klónozást, de mint mondják - ahogy korábban, még
Kommünikéjük szerint később akár az embereken is segíthet az eljárás, illetve arra is megoldás, hogy a már létező, de veszélyeztetett állatok ne haljanak ki az ember jelenlegi pusztító életvitele mellett - így dönthet az ember arról, mely fajok maradhatnak életben, s melyek nem, olvasható a Timesban.
A videóban pedig 10 ezer év óta először hallható a kihalt állat vonyítása.