Újévi babonák, amikben már anyád sem hisz, de azért mindig megcsinálja
Az újév a remények, a fogadalmak és a hagyományok ideje. Számos újévi szokás és babona kapcsolódik a mai naphoz, melyek célja, hogy biztosítsuk a szerencsét, a bőséget és az egészséget az eljövendő évben. Ezekből gyűjtöttünk össze néhány izgalmasat, amikben már senki nem hisz, de mindenki csinálja, mert nem akarja kísérteni a szerencséjét.
Mit együnk újévkor?
Nem mindegy, mi kerül az asztalra az újév első napján! A malachús garantált szerencsét hoz, hiszen az állat előrefelé túr, ezzel megnyitva az utat a jó dolgok előtt (úgy mondták, kitúrja a szerencsédet).
De vigyázat! Baromfi vagy hal fogyasztása szigorúan tilos! A tyúk elkaparja, a hal pedig elúsztatja a szerencsét. Ugye, ezt te sem kockáztatnád?
Az újévi babonák nemcsak az ételekről szólnak, hanem arról is, hogy mit tegyünk (vagy mit kerüljünk el) január elsején.
Ezekkel állítólag kisepred vagy kimosod a szerencsédet. Ráadásul, ha kölcsön adsz, állítólag egész évben anyagi gondjaid lesznek.
Zajkeltéssel a rossz szellemek ellen
A tűzijátékok és petárdák eredete az újévi zajkeltés hagyományára vezethető vissza.
Ma már inkább a látványé a főszerep, de a hagyományos újévi cél ugyanaz: elűzni minden rosszat.
Újévi fogadalmak
Az újévi fogadalmak tétele is több ezer éves szokás, mely mára nagyon általánossá vált. Akár a diétázás, az edzés, vagy egy régi álom megvalósítása szerepel a listádon, fontos, hogy az elszántság és a céltudatosság kísérjen 2025-ben is.
Az első nap ereje
Újév napjáról úgy tartják, ahogyan azt töltöd, olyan lesz az éved. Példaértékű nap? Akkor ragyogó év!
míg ha nő, az balszerencsét. Ezen azért lehet úgy segíteni, hogy a bátyádat/pasidat/fiadat előre engeded az ajtóban, ha meglátogatjátok anyátokat.